1 میلیون و 460 هزار تن کود اوره امسال در کشور توزیع شد
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: یک میلیون و 460 هزار تن کود اوره از ابتدای امسال تاکنون بین کشاورزان سراسر کشور توزیع شده است.
1397/12/13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، عباس کشاورز روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح های مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول افزود: امسال مشکلاتی در خصوص عرضه نهاده های کشاورزی به ویژه کود در کشور ایجاد شد که با تمهیدات اندیشیده شده این مشکل از آبان گذشته برطرف شد.

وی بیان کرد: پارسال در این مدت یک میلیون و 200 هزار تن کود اوره در کشور عرضه شده بود که رقم توزیعی امسال حدود 20 درصد بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه اکنون مشکلی درخصوص توزیع کود اوره در کشور وجود ندارد، افزود: هرچقدر تقاضا برای کود اوره وجود داشته باشد، تامین می شود ولی از مسئولان انتظار می رود دقت بیشتری در توزیع کود داشته باشند.

کشاورز، با پیش بینی تامین 150 هزار تن کود دیگر تا پایان امسال گفت: هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد و کود مورد نیاز کشاورزان تامین می شود.

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی ضمن بازدید از طرح های مشترک ایران سیمیت (طرح های به نژادی گندم بهاره و نظام های گندم بنیان ایران) در دزفول افزود: امسال برای دومین سال طرح سیمیت در کشور اجرا شده که انتظار می رود حدود پنج سال زمان ببرد.

وی افزود: تولیدکنندگان ماشین آلات همکاری لازم را در این خصوص داشته اند که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: طرح سیمیت در دزفول هم در اجرا و هم در تحقیقات رویکردهای جدیدی در آن استفاده شده که رضایت بخش است.

وی کلید توسعه را بهره وری دانست و افزود: بهره وری با سرمایه اندک به افزایش درآمد کشاورز و تولید ملی منجر می شود.

تعداد مشاهده خبر34 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal