تولید محصول مرغوب و اقتصادی با ایجاد مجتمع های تولید بذر برنج و بانک نشاء گیلان
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایجاد مجتمع های تولید بذر برنج و بانک نشاء گیلان علاوه بر تولید نشاء با کیفیت مناسب، پشتیبانی کشاورز در امر شالیکاری، تولید محصول مرغوب تر و همچنین مزایای اقتصادی را نیز به دنبال دارد.
1398/04/15

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، مهندس عباس کشاورز معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی به همراه مهندس درجانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی و هیئت همراه از مجتمع های تولید بذر و نشا سالم استان بازدید کردند.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در این بازدید یکی از مشکلات اراضی شالیزاری گیلان را تغذیه برنج عنوان کرد و گفت: ایجاد مجتمع های تولید بذر برنج و بانک نشا گیلان علاوه بر تولید نشاء با کیفیت مناسب، پشتیبانی کشاورز در امر شالیکاری، تولید محصول مرغوب تر و همچنین مزایای اقتصادی را نیز به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه این مجتمع های تجاری با هدف تولید بذر برنج و تولید نشا در استان در حال فعالیت می باشد، تصریح کرد: کاهش ریسک تولید، کاهش دوره زمان انجام فعالیت عملیات زراعی به خصوص کاشت و برداشت از اهداف فعالیت این مجتمع است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: با برنامه ریزی دقیق و مدون باید نسبت به افزایش میزان تولید بذر گواهی شده برنج در راستای افزایش سطح پوشش اراضی و کاهش دوره نشاء به جهت همزمانی بیشتر مزارع در رسیدگی بهبود تغذیه محصول برنج، همچنین بهره برداری از اراضی شالیزاری استان پس از برداشت برنج و در نیمه دوم سال به عنوان کشت دوم اقدام نمائیم.

در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: مجتمع های تولید بذر برنج و بانک نشا گیلان با هدف تولید بذر و نشاء سالم و گواهی شده ایجاد شده است.

مهندس درجانی افزود: بانک های نشا باید در پشتیبانی کشاورز (کاشت داشت برداشت) همیار کشاورز باشند.

تعداد مشاهده خبر59 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal