افزایش عملکرد و مقاومت محصولات زراعی با بهره گیری از یک نوع کود کشاورزی
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به خصوصیات کود لینگوهیومکس در افزایش عملکرد و مقاومت محصولات زراعی، در سال زراعی پیش‌‌رو مجدداً این کود در چندین منطقه و بر روی چند محصول به صورت پایلوت مورد آزمایش قرار گیرد.
1398/06/23

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس عباس کشاورز معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با مدیر دفتر کمپانی GPPW در ایران و متخصص فنی کمپانی یادشده در محل سالن جلسات معاونت امور زراعت دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، متخصص کمپانی GPPW توضیحاتی در ارتباط کود طبیعی لینگوهیومکس که حاوی فولویک اسید و هیومیک اسید می‌باشد، ارائه کرد و گفت: با توجه به اینکه این کود که از ویژگی‌‌هایی همچون افزایش مقاومت گیاه در برابر بیماری‌ها، افزایش کارایی اثر قارچ‌کش‌ها و آفت‌کش‌ها و افزایش مقاومت در برابر عوامل تنش‌زا برخوردار می‌باشد، می‌تواند کمک شایانی را به کشاورزان در دستیابی به افزایش عملکرد محصولات زراعی بویژه گندم، کلزا، سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، خیار و ... بنماید.

در ادامه، خانم حسینی، مدیر کمپانی GPPW در ایران ضمن بیان این موضوع که همراهی، حمایت و دستورات آقای مهندس کشاورز می‌تواند در دستیابی به اهداف و سیاست‌های بخش کشاورزی مؤثر باشد، اعلام کرد: نتایج آزمایشات انجام شده بر روی محصول گندم در چند استان کشور حاکی از پاسخ مثبت این گیاه به مصرف کود لینگوهیومکس در شرایط مختلف اقلیمی بوده و منجر به سودآوری قابل توجهی برای تولیدکنندگان گندم شده است. از این رو، مصرف این کود جهت افزایش عملکرد به کشاورزان توصیه می‌گردد.

در این دیدار، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با توجه به خصوصیات حائز اهمیّت کود لینگوهیومکس در افزایش عملکرد و مقاومت محصولات زراعی، پیشنهاد کرد: در سال زراعی پیش‌‌رو مجدداً این کود در چندین منطقه و بر روی چند محصول به صورت پایلوت مورد آزمایش قرار گیرد و آموزش‌‌های لازم در ارتباط با چگونگی استفاده از آن به کشاورزان در مزارع ارائه گردد.

تعداد مشاهده خبر67 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal