صیانت از خاک برای رسیدن به پایداری در تولیدات کشاورزی ضروری است
معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی، بر ضرورت صیانت از خاک برای رسیدن به پایداری در تولیدات بخش کشاورزی تاکید کرد.
1398/07/17

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زراعت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، مهندس عباس کشاورز در گردهمایی سالانه کشت محصولات پاییزه این استان، گفت: اگر بخواهیم کشاورزی و تولیداتمان پایدار شود باید از تمام روش‌هایی که به پایداری خاک کمک می‌کند، استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی ما ناپایداری کشاورزی است که از فرسایش خاک شروع می‌شود.

معاون وزیر در امور زراعت، با تاکید بر این که با تمام توان به دنبال حمایت از تولید داخلی هستیم، خاطرنشان کرد: کماکان بحث آب و پایین بودن بهره‌وری و ناپایداری بخش کشاورزی، چالش جدی کشور است.

وی افزود: این بحران با شدت و ضعف در همه جای کشور وجود دارد که بر این اساس توجه به مصرف و مدیریت مصرف آب باید  در اولویت برنامه ما باشد.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: ما در حد انتظار به موضوع آب نپرداخته‌ایم که هنوز فرصت داریم این چالش را مدیریت کنیم، اما در صورت بی‌توجهی خشم طبیعت پرهزینه خواهد بود.

کشاورز با اشاره به این که استان گلستان در ایران یک برند و مدل محسوب می‌شود، گفت: اقدامات استان گلستان در بخش کشاورزی قابل تقدیر است و این که با وجود طغیان آفات در کشور تلاش دارید تا تولید پنبه را افزایش داده و به جایگاه گذشته‌اش برگردانید، بسیار کار بزرگی است.

تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal