سومین نشست طرح جهش تولید در دیم زارها با همکاری ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) برگزار شد
1399/08/10

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زراعت سومین نشست طرح جهش تولید در دیم زارها با حضور دکتر وفابخش معاون امور زراعت، دکتر سید هاشمی معاون ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) ، دکتر صباغ جهاد نصر، مهندس اسفندیاری پور مشاور وزیر و مجری طرح گندم ، مهندس مهاجر مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی، مهندس عزیرکریمی مدیر کل دفتر امور غلات و محصولات اساسی، مهندس اصغری مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی، مهندس زلقی مسئول کشاورزی حفاظتی و دکتر گلکاری رییس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور ، مجریان پروژه امنیت غذایی استانهای همدان، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، گلستان و خوزستان بصورت ویدئو کنفرانس در محل سالن جلسات شهیدان نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد

دراین نشست دکتر وفابخش ضمن خوش آمدگویی عنوان کردند: بحث جهش تولید دیم بعنوان یکی از محورهای اصلی مورد نیاز کشور در 6 استان بصورت پایلوت برای امسال اجرا می‏شود و قطعاً برای سالهای آینده با زمان کافی برنامه‏ توسعه گسترده تر و بهتر اجرایی خواهد شد.

در ادامه ایشان افزودند: در جلسات گدشته توافق شد با ساختار مشخص برای ارتقاء محصولات دیم در 6 استان که شامل گندم، جو، حبوبات، محصولات علوفه ای و دانه های روغنی و همچنین خصوصا کلزا برای دو استان گلستان و خوزستان اقداماتی در قالب برنامه ای که دفاتر تخصصی معاونت طراحی کردند انجام شود و امیدواریم با توجه به ضیق وقت بتوانیم تعهداتی که برای این طرح برای امسال داده شده را محقق کنیم.

دکتر وفابخش در زمینه تعهدات سپرده شده اظهار داشتند: عمده شاخص تعهد ما برای امسال تولید و ارتقاء عملکرد است که باید مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.

در ادامه این جلسه مهندس اسفندیاری پور مشاور وزیر و مجری طرح گندم از برنامه‏هایی که برای اجرای طرح جهش تولید در دیم زارها و بر اساس نیازهای بذری ، کودی و ... تهیه شده بود گزارشی ارائه نمود.

در پایان مقرر شد فهرست نیاز ماشین آلات،کود، بذر و سموم توسط معاونت امور زراعت تهیه و به ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) برای تأمین ارسال تا تخصیص یارانه های خرید برای کشاورزان در زمینه موارد فوق‏الذکر برنامه ریزی و اجرایی شود.

تعداد مشاهده خبر63 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal