پرداخت هزینه نهاده‌های کشاورزی با کشاورز کارت
1399/08/11

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان با داشتن کشاورز کارت که هزینه نهاده‌های آن‌ها را پرداخت می‌کند عملا یکی از مشکلات بزرگ آن‌ها حل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای جواد وفابخش با حضور در استودیوی بخش خبری 21 شنبه شب شبکه یک سیما افزود: این کارت از هفته آینده در سراسر کشور عملیاتی خواهد شد.

آقای وفابخش با اشاره به اینکه برای دریافت این کارت مدارک خاصی لازم نیست افزود: تنها حساب بانکی که کشاورزان در شعب بانک کشاورزی دارند برای استفاده از امکانات این کارت کفایت می‌کند.

وی ادامه داد: با کشاورز کارت؛ تنها با معرفی یک ضامن تسهیلات پرداخت می‌شود.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه دادن کارت براساس اعتبار کشاورزان است گفت: کشاورزان در این طرح به عنوان کسانی که دارای اعتبار در تولید کشور هستند، شناسایی می‌شوند.

وی افزود: فروشگاه‌های اختصاصی برای این کار در نظر گرفته شده است که توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی است و توزیع کود در آنجا انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در ابتدای اجرای این طرح از حدود سه هزار پایانه که در مراکز فروش نهاده‌های کشاورزی وجود دارد استفاده می‌کنیم.

آقای وفابخش گفت: تا کنون هزار و 500 پایانه آماده شده و مابقی در هفته آینده آماده خواهد شد و این کارت‌ها در پایانه‌های مخصوص که در این فروشگاه‌ها هست دارای کارکرد خواهند بود.

وی افزود: در گام اول به علت گران شدن کود‌ها و نهاده‌های کشاروزی مقرر شد این کار دربخش کود‌های وارداتی و همچنین کود‌های شیمیایی انجام شود و در مرحله بعد برای سایر نهاده انجام خواهد شد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر منابع اعتباری این طرح حدود 2 هزار میلیارد تومان است که با مساعدت بانک کشاورزی و بانک مرکزی تامین شده است.

وی افزود: در ماه‌های آینده با افزایش منابع اعتباری جدید، هم مبالغ تسهیلاتی و هم اقلام دیگر مانند سموم شیمیایی، سایر کود‌های غیر شیمیایی و سایر نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان را افزایش می‌دهیم.

وی ادامه داد: این طرح در بسیاری از کشور‌های دنیا به عنوان کارت اعتباری وجود دارد که براساس یک اعتبار، نهاده‌ها خریداری می‌شود و در زمان فروش محصول با کشاورزان محاسبه خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر72 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal